Shampo kundër zbokthit (300ml)

16 

Perdorimi: Aplikohet 2-3 here ne jave.Masazhohet ne skalp per rreth 5 min dhe shperlahet.

Worldwide shipping

  • 30 days easy returns
Guaranteed Safe Checkout

Shampo per eleminimin e zbokthit.E perbere nga Zinku,Mentoli dhe Vitamina B3.Perberes te cilet ndihmojne ne normalizimin e skalpit dhe largimin e zbokthit.Forcojne dhe permiresojne strukturen e flokut.Efekt i garantuar qe ne larjen e pare.

Informacion shtesë

Peshë 400 g

Info rreth produktit

Shampo Kundër Zbokthit Nga Purity: Për Flokë Të Pastër Dhe Të Shëndetshëm

Zbokthi është një problem shumë i njohur dhe i zakonshëm që mund të prekë cilësinë dhe shëndetin e flokëve. Megjithatë, ne kemi një zgjidhje për ju – Shampo Kundër Zbokthit nga Purity. Ky produkt i veçantë është formuluar me kujdes për të ofruar një alternativë efektive dhe natyrale për ata që duan të luftojnë zbokthin dhe të mbajnë flokët në një gjendje të shëndetshme dhe të bukur.

Cfarë Është Zbokthi?

Zbokthi është një problem i zakonshëm i flokëve, i cili shfaqet si një lloj plasaritjeje, skuqjeje, dhe kruarjeje të lëkurës së kokës. Shkaqet e zbokthit mund të jenë të ndryshme dhe përfshijnë faktorë si:

  • Dehidratimi i lëkurës së kokës: Lëkura e tharë dhe e thatë mund të ndihmojë në zhvillimin e zbokthit.

  • Faktorë gjenetikë: Në disa raste, zbokthi mund të jetë i trashëguar nga prindërit.

  • Ndryshime hormonale: Ndryshimet në nivelin e hormoneve, siç ndodhin gjatë adoleshencës, shtatzënisë, ose menopauzës, mund të ndikojnë në shfaqjen e zbokthit.

  • Stresi: Niveli i lartë i stresit mund të krijojë kushte të përshtatshme për zhvillimin e zbokthit.

  • Produktet e kujdesit për flokët: Përdorimi i produkteve të kujdesit për flokët që irritojnë lëkurën ose kanë përbërës agresivë mund të shkaktojë zbokth.

  • Kushtet mjedisore: Temperatura ekstreme, lagështia, ose thatësira mund të ndikojnë në shëndetin e lëkurës së kokës.

Shampo Kundër Zbokthit Nga Purity

Shampo kundër zbokthitnga Purity është më shumë se një produkt për kujdesin e flokëve; është një zgjidhje e krijuar me kujdes të vecantë për të trajtuar shkaqet rrënjësore të këtij problemi duke ofruar gjithashtu element ushqyes dhe qetësues për skalpin tuaj. Le të eksplorojmë disa nga faktorët kryesorë që e bëjnë këtë produkt më efektiv dhe të vecantë.

Agjent Anti-Fungal

Në qendër të formulës tonë ndodhet një përbërje e kujdesshme e agjentëve anti-fungal, e projektuar për të synuar dhe kontrolluar rritjen e tepërt të zbokthit. 

Ekstrakte Bimore Qetësuese

Zinku,Mentoli dhe Vitamina B3 janë përdorur në shampon tonë për të dhënë efeketin e duhur dhe për eleminimin e zbokthit.

Hidratimi I Duhur

Ekuilibri midis hidratimit të duhur dhe eleminimit të zbokthit është shumë i rëndësishëm. Shampo jonë jo vetëm eliminon zbokthin, por gjithashtu siguron që lëkura e kokës tuaj të mbetet e hidratuar dhe e shëndetshme. Gjetja midis këtij ekuilibri, rezulton në skalp të ushqyer dhe të hidratuar si duhet.

Vepron Butësisht Pa Irrituar Lëkurën E Kokës

Shampo jonë ofron një veprim pastërues të butë por efikas, duke hequr yndyrat e tepërta dhe qelizat e vdekura pa privuar lëkurën tuaj nga yndyrat e nevojshme. Rezultati? Një lëkurë e freskët dhe e pastruar pa zbokth.

Pa Përbërës Të Dëmshëm

Përkushtimi ynë ndaj shëndetit të flokëve tuaj shtrihet në formulën tonë. Shampo e Purity kundër zbokthit është pa sulfate, pa parabene, dhe pa arome artificiale, duke siguruar një trajtim të butë dhe të sigurt për flokët dhe lëkurën e kokës tuaj. 

Si Ta Përdorni Shampon E Purity Në Rutinën Tuaj

Përdorimi i një shampoje me cilësi të mirë mund të jetë një hap shumë i vlefshëm për rutinën tuaj të kujdesit të flokëve. Për të përfituar sa më shumë nga shampo jonë kundër zbokthit, filloni duke i lagur flokët tërësisht me ujë të vakët. Më pas, aplikoni një sasi të vogël të shampos në skalpin tuaj dhe masazhojeni butësisht me majat e gishtave, duke shkumuar. Sigurohuni që të shmangni fërkimin shumë të fortë pasi mund të shkaktoj ngatërrimin e flokëve. Më pas shpëlajini flokët tërësisht me ujë të vakët derisa të lahet e gjithë shkuma. Nëse mendoni se keni nevojë, mund ta përsërisni procesin dy herë. Së fundi, vazhdoni procesin me balsamin tonë kundër zbokthit për t'ju ndihmuar të mbani flokët tuaj të shëndetshëm, me shkëlqim dhe të butë. Duke ndjekur këto hapa të thjeshtë, mund të bëni një ndryshim pozitiv në shëndetin dhe pamjen e flokëve tuaj.

Eliminoni Zbokthin Me Shampot E Purity

Nëse keni probleme me zbokthin, shampo e Purity mund të jetë zgjidhja perfekte për ju. Formula e shampove tona është krijuar me kujdes duke përfshirë një kombinim të kujdesshëm të përbërësve më të mirë nga natyra, duke i bashkuar ata me zinkun, mentolin dhe vitaminën B3.

Shampo jonë ka një ekuilibër delikat midis përbërësve, duke eliminuar zbokthin dhe në të njëjtën kohë siguruar që lëkura e kokës të mbetet e hidratuar për të qëndruar sa më e shëndetshme. Me përdorimin e shampove të Purity, mund ti thoni lamtumirë zbokthit që në larjen e parë. Purity është zgjedhja e duhur për ata që dëshirojnë të përdorin një produkt të cilësisë së lartë dhe natyral për të trajtuar zbokthin dhe për të ruajtur shëndetin e flokëve dhe lëkurës së kokës. 

Zgjidhni Purity Për Flokë Të Shëndetshëm Dhe Të Pastër

Zgjidhni Purity për një kujdes të vërtetë ndaj flokëve tuaj.Shampjoni jonë e veçantë është një kombinim i kujdesshëm i përbërësve natyralë dhe teknologjisë së avancuar të kujdesit për flokët. Purity përdor një formulë të pasur me zinkun, mentholin dhe vitaminën B3. Zinku njihet për aftësitë e tij mbrojtëse dhe për rolin e rëndësishëm në rregullimin e prodhimin e yndyrës në skalp, duke ndihmuar në kontrollin e zbokthit. Mentholi ofron një ndjesi të freskët dhe një efekt qetësues për kokën, ndërsa vitamina B3 kontribuon në stimulimin e rritjes së flokëve dhe promovimin e një skalpi të shëndetshëm. Ky kombinim i përbërësve të pasur siguron një produkt të pasur dhe efikas për kujdesin ndaj flokëve, duke e bërë Purity një zgjedhje të shkëlqyer për ata që kërkojnë shëndet dhe pastërti në çdo larje.

Ne e dimë se flokët e shëndetshëm dhe të pastër janë faktor kryesor për t'u dukur sa më mirë. Kjo është arsyeja pse ne kemi zhvilluar një sërë produktesh bimore që japin rezultate të jashtëzakonshme për flokët tuaj. Me një përzierje të zgjedhur me kujdes të lëndëve ushqyese dhe pastruesve të butë, produktet tona ofrojnë mbrojtje dhe hidratimin e duhur për flokët tuaj. Produktet tona janë përpunuar me kujdesin e duhur, kështu që ju do të merrni kujdesin më të mirë të mundshëm për flokët tuaj. 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Shampo kundër zbokthit (300ml)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *