Shampo Kundër Rënies së Flokëve (300ml)

16 

Shampo kundër rënies së flokut. Perdorimi: Aplikohet 2-3 here ne jave.Masazhohet ne skalp rreth 5 min dhe me pas shpelahet

Çmimi origjinal qe: 26 €.Çmimi i tanishëm është: 16 €.

Worldwide shipping

 • 30 days easy returns
Guaranteed Safe Checkout

Shampo kunder renies se flokeve me efekt rigjenerues. E pasur me kolagjen dhe keratine. 2 perberes ideal per dendesimin dhe ristrukturimin e flokeve te demtuar. Stimulojne forcimin e rrenjes duke i dhene flokut nje pamje me te plote dhe te shendetshme. Redukton renien e flokut qe ne perdorimet e para.

Informacion shtesë

Peshë 400 g

Info rreth produktit

Shampo Kundër Rënies së Flokeve: Zgjidhja Perfekte për Flokë të Shëndetshëm dhe të Fortë

Përse Zgjidhni Shampo Kundër Rënies së Flokeve?

Nëse jeni duke kërkuar një zgjidhje efektive për problemin e rënies së flokëve, shampo kundër rënies së flokeve është produkti ideal për ju. Ky lloj shampoje është formuluar posaçërisht për të ndihmuar në forcimin e rrënjëve të flokëve, përmirësimin e shëndetit të skalpit dhe stimulimin e rritjes së flokëve të rinj.

Përbërësit Kryesorë dhe Përfitimet e Tyre

Biotina

Biotina, e njohur ndryshe si vitamina B7, është një përbërës esencial për shëndetin e flokëve. Ajo ndihmon në përmirësimin e elasticitetit të flokëve dhe zvogëlimin e rënies së tyre.

Keratina

Keratina është një proteinë natyrale që ndihmon në forcimin e strukturës së flokëve dhe parandalimin e dëmtimit të tyre. Duke përdorur një shampo me keratinë, flokët tuaj do të duken më të shëndetshëm dhe më të fortë.

Kolagjeni

Kolagjeni ndihmon në ruajtjen e elasticitetit dhe forcës së flokëve. Ai gjithashtu ndihmon në hidratimin e skalpit, duke parandaluar tharjen dhe kruarjen.

Vajrat Natyralë

Vajrat natyralë, si ai i arganit, rozmarinës dhe vajrave të tjera esenciale, ndihmojnë në ushqyerjen dhe hidratimin e flokëve dhe skalpit, duke promovuar rritjen e flokëve të rinj dhe të shëndetshëm.

Si të Përdorni Shampo Kundër Rënies së Flokeve

 1. Aplikimi: Aplikoni një sasi të vogël shampoje në flokë të lagur.
 2. Masazhimi: Masazhoni skalpin për disa minuta për të nxitur qarkullimin e gjakut dhe për të ndihmuar përthithjen e përbërësve.
 3. Shpëlarja: Shpëlani flokët mirë me ujë të vakët derisa të hiqet plotësisht shampoja.
 4. Përdorimi i Rregullt: Për rezultate më të mira, përdorni shampon të paktën dy deri në tre herë në javë.

Përfitimet e Përdorimit të Rregullt të Shampo Kundër Rënies së Flokeve

 • Rritje e Flokëve: Përdorimi i rregullt ndihmon në stimulimin e rritjes së flokëve të rinj dhe të shëndetshëm.
 • Reduktim i Rënies së Flokeve: Përbërësit aktivë ndihmojnë në forcimin e rrënjëve të flokëve dhe parandalimin e rënies së tyre.
 • Flokë të Shëndetshëm dhe të Fortë: Shampo kundër rënies së flokeve ushqen dhe hidraton flokët, duke i bërë ata më të fortë dhe më të shëndetshëm.

Produkte të Tjera Kundër Rënies së Flokeve

Serumi Kundër Rënies së Flokeve

Serumi kundër rënies së flokeve është një shtesë perfekte për shampon, duke ndihmuar në përqendrimin e trajtimit në rrënjët e flokëve dhe nxitjen e rritjes së flokëve të rinj.

Maskë për Flokë

Maskat për flokë janë ideale për të hidratuar dhe ushqyer flokët nga rrënja deri te maja. Ato ndihmojnë në riparimin e dëmtimeve dhe në përmirësimin e shëndetit të përgjithshëm të flokëve.

Vajrat për Flokë

Përdorimi i vajrave natyralë për flokë, si vaj i arganit apo i kokosit, ndihmon në mbrojtjen dhe ushqimin e flokëve, duke parandaluar rënien dhe promovuar rritjen e flokëve të rinj.

Këshilla për Kujdesin e Flokëve

 • Dieta e Shëndetshme: Ushqimet e pasura me vitamina dhe minerale, si frutat dhe perimet, ndihmojnë në përmirësimin e shëndetit të flokëve.
 • Masazhimi i Skalpit: Masazhoni skalpin rregullisht për të nxitur qarkullimin e gjakut dhe për të përmirësuar shëndetin e rrënjëve të flokëve.
 • Përdorimi i Produkteve Natyrale: Zgjidhni produkte që përmbajnë përbërës natyralë dhe janë pa kimikate të dëmshme.

Përfundim

Zgjidhja e problemeve të rënies së flokëve fillon me zgjedhjen e produkteve të duhura. Shampo kundër rënies së flokeve është një produkt esencial për çdo person që dëshiron të ketë flokë të fortë, të shëndetshëm dhe të dendur. Përfshijeni atë në rutinën tuaj të kujdesit të flokëve dhe shijoni përfitimet e tij të shumta.

Nëse jeni të interesuar të gjeni më shumë informacion mbi produktet më të mira për kujdesin e flokëve, vizitoni faqen tonë dhe lexoni artikujt tanë të detajuar mbi trajtimet dhe produktet më efektive për flokë të shëndetshëm.

Shampo kundër rënies së flokeve
Trajtim për rënien e flokëve
Produkte për rënien e flokëve
Shampo për flokë të fortë
Shampo për flokë të shëndetshëm
Serumi kundër rënies së flokeve

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “Shampo Kundër Rënies së Flokëve (300ml)”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *