Xhel lares zbardhues PURE&WHITE 200 ML

18 

BIOXSINE PURE & WHITE Face Wash me xhelin e tij pa sapun ndihmon në heqjen e make-up-it dhe papastërtive. Me një formulim të përshtatshëm për zonën e ndjeshme të fytyrës, siguron lëkurë rrezatuese dhe të pastër në mënyrë të sigurt.

Worldwide shipping

  • 30 days easy returns
Guaranteed Safe Checkout

Xhel larës për fytyrën Bioxsine Pure&White, parandalon njollat e errëta dhe siguron lëkurë më të lehtë.

Kompleksi bimor i patentuar kundër njollave: Ndihmon për t’i dhënë lëkurës një ton uniform dhe parandalon pabarazinë në lëkurën e prirur ndaj njollave.

Alfa-Arbutin parandalon prodhimin e melaninës dhe ul formimin e njollave dhe hiperpigmentimit.

Resveratroli ndihmon në parandalimin e shfaqjes së hershme të rrudhave duke rinovuar lëkurën me vetitë e tij të fuqishme antioksiduese. Gjithashtu krijon një lëkurë më të shëndetshme pasi reduktohen rrudhat.

Acidi Askorbik ndriçon lëkurën, rregullon dukshëm tonin dhe parandalon shfaqjen e njollave.

Niacinamidi u vërtetua në studimet klinike se zvogëlon njollat e dukshme brenda katër javësh.

Vitamina B5 dhe Glicerina kujdesen, rigjallëron dhe mbron lëkurën duke siguruar lagështinë e nevojshme për një lëkurë më të lëmuar.

Uji termal, stimulon mekanizmat natyralë të hidratimit të lëkurës. Qetëson dhe hidraton shumë lëkurën.

 

 

Si të përdorni

Çdo mëngjes dhe mbrëmje, hidhni pak xhel në pëllëmbën e dorës. Shumoni dhe aplikojeni butësisht duke e masazhuar në lëkurën tuaj. Shpëlajeni tërësisht me ujë të ngrohtë.

Info rreth produktit

Zbardhoni Lëkurën Tuaj Me Xhelin Pastrues Të Bioxsine Pure & White

Po kërkoni për një xhel larës fytyre që mund t'ju ndihmojë ta mbani lëkurën të pastër dhe rrezatuese? Larësi i fytyrës nga Bioxsine është produkti i duhur për ju! Ky xhel është krijuar veçanërisht për të parandaluar njollat e errëta, për të zbardhur lëkurën dhe për t’ju ndihmuar të keni një fytyrë më të shëndetshme dhe të pastër. Porositeni sot dhe shikojeni ndryshimin vetë!

Përbërje Bimore Për Të Trajtuar Njollat

Xheli larës i Bioxsine Pure & White ka një përbërje bimore për të trajtuar hiperpigmentimin dhe njollat e lëkurës. Kjo përzierje unike është formuluar me kujdes për të barazuar tonin e lëkurës dhe për të parandaluar zhvillimin e njollave kafe, veçanërisht në lëkurën e prirur ndaj këtyre shqetësimeve. Duke synuar këto probleme specifike të lëkurës, xheli pastrues nga Bioxsine do ta bëj lëkurën tuaj që të duket më e lëmuar dhe e njëtrajtshme.

Përbërës Të Fuqishëm Për Të Pastruar Lëkurën

Përqindja e Alpha-Arbutin në formulë luan një rol shumë të rëndësishëm në parandalimin e prodhimit të melaninës dhe formimin e njollave dhe hiperpigmentimit. Ky përbërës kyç, së bashku me Resveratrolin, i cili ka veti antioksiduese, punon për të shmangur shfaqjen e hershme të rrudhave dhe rinovon lëkurën.

Acidi askorbik nga ana tjetër është një përbërës tjetër i fuqishëm, i cili ndriçon lëkurën dhe rregullon pamjen e saj, duke parandaluar në mënyrë efektive shfaqjen e njollave. Niacinamidi gjithashtu është i provuar nga studimet klinike se zvogëlon njollat brenda katër javësh, duke i shtuar një benefit tjetër këtij xheli pastrues. 

Elemente Ushqyese Dhe Mbrojtëse

Vitamina B5 dhe glicerina bashkëpunojnë për të ofruar kujdesin e duhur duke formuar një barrierë mbrojtëse për një lëkurë më të lëmuar dhe më të shëndetshme. Këta përbërës punojnë së bashku për të përmirësuar strukturën e përgjithshme dhe pamjen e fytyrës tuaj, duke siguruar që ajo të marrë kujdesin që meriton.

Hidratim Natyral Me Ujë Termal

Bioxsine Pure & White kupton mirë rëndësinë që ka hidratimi për shëndetin e lëkurës. Përfshirja e ujit termal në formulën e këtij xheli stimulon mekanizmat natyralë të hidratimit, duke qetësuar dhe rifreskuar lëkurën. Kjo qasje me veprim të dyfishtë siguron që fytyra juaj të mbetet e hidratuar mirë, duke promovuar një pamje sa më rrezatuese dhe të freskët.

Si Ta Përdorni Xhelin Larës Të Bioxsine

Për rezultate sa më optimale, përdoreni Bioxsine Pure & White rregullisht gjatë rutinës tuaj të përditshme të kujdesit të lëkurës. Çdo mëngjes dhe mbrëmje, thjesht hidhni një sasi të vogël të xhelit në pëllëmbën e dorës. Masazhojeni butësisht në lëkurën tuaj, duke lejuar që përbërësit e saj të bëjnë magjinë e tyre. Në fund, shpëlajeni tërësisht me ujë të vakët. Do ta vini re që fytyra juaj do të duket më e shndritshme dhe më e pastër që në përdorimet e para të xhelit.

Zbardhoni dhe pastroni lëkurën tuaj me xhelin larës nga Bioxsine

Nëse doni të trajtoni njollat e errëta, tonin e pabarabartë të lëkurës dhe hiperpigmentimin, fillojeni rutinën tuaj më xhelin larës zbardhues të Bioxsine Pure & White. Me një përzierje përbërësish të fuqishëm dhe një përkushtim ndaj kujdesit efektiv të lëkurës, ky xhel do të jetë shoqëruesi juaj për të pasur një lëkurë rrezatuese dhe pa njolla. Porositeni sot dhe shikoni ndryshimin që ky produkt do të bëj në fytyrën tuaj që në përdorimet e para.