Xhel i koncentruar zbardhues PURE&WHITE 30 ML

26 

Kremi i syve BIOXSINE PURE & WHITE me formulën e tij speciale hipoallergjike është i përshtatshëm për strukturën e zonës së ndjeshme të syve.

S’ka stok

Worldwide shipping

  • 30 days easy returns
Guaranteed Safe Checkout

Xhel i koncentruar për zbardhjen e njollave të errëta Bioxsine Pure&White, parandalon njollat e errëta dhe siguron lëkurë më të lehtë.

Kompleksi bimor i patentuar kundër njollave: Ndihmon për t’i dhënë lëkurës një ton uniform dhe parandalon pabarazinë në lëkurën e prirur ndaj njollave.

Alfa-Arbutin parandalon prodhimin e melaninës dhe ul formimin e njollave dhe hiperpigmentimit.

Resveratroli ndihmon në parandalimin e shfaqjes së hershme të rrudhave duke rinovuar lëkurën me vetitë e tij të fuqishme antioksiduese. Gjithashtu krijon një lëkurë më të shëndetshme pasi reduktohen rrudhat.

Acidi Askorbik ndriçon lëkurën, rregullon dukshëm tonin dhe parandalon shfaqjen e njollave.

Niacinamidi u vërtetua në studimet klinike se zvogëlon njollat e dukshme brenda katër javësh.

Vitamina B5 dhe Glicerina kujdesen, rigjallëron dhe mbron lëkurën duke siguruar lagështinë e nevojshme për një lëkurë më të lëmuar.

Uji termal, stimulon mekanizmat natyralë të hidratimit të lëkurës. Qetëson dhe hidraton shumë lëkurën.

 

 

 

Si të përdorni

Aplikojeni në njollat kafe në fytyrë, qafë dhe duar dy ose tre herë në ditë.

Info rreth produktit

Xhel I Koncentruar Zbardhues: Zgjidhja E Duhur Për Pikat E Errëta Dhe Tonin E Pabarabartë Të Lëkurës.

Nëse dëshironi të përmirësoni pamjen e syve tuaj, xheli zbardhues i koncentruar i Bioxsine Pure & White është produkti i duhur për ju. Ky krem për sytë është krijuar për të qenë i butë me lëkurën e ndjeshme rreth syve tuaj dhe mund të ndihmojë në parandalimin e njollave të errëta dhe promovimin e zbardhimit të lëkurës. Porositeni sot kremin zbardhues të Bioxsine dhe shikoni rezultatet e mahnitshme që ai do ti jap lëkurës tuaj dhe se si do ta bëj atë të duket më e shëndetshme dhe e bukur!

Formulë E Butë Dhe Hipoalergjike

Kremi për sytë nga Bioxsine Pure & White ka një formulë të veçantë hipoallergjike që është e butë dhe gjithashtu efektive, duke e bërë atë ideal për zonën e ndjeshme të syve. Ky formulim unik siguron që lëkura juaj delikate e syve të marrë kujdesin që meriton pa shkaktuar asnjë acarim apo shqetësim.

Kompleks Bimor Për Të Trajtuar Njollat

Në thelb të këtij kremi zbardhues të koncentruar është një kompleks bimor efektiv kundër njollave. E krijuar me kujdes të vecantë, kjo përzierje ndihmon në njëtrajtësimin e tonit të lëkurës dhe parandalimin e hiperpigmentimit, veçanërisht në zonat më të prirura ndaj njollave. Rezultati është një fytyrë më e njëtrajtshme që rrezaton vitalitet.

Përbërës Të Fuqishëm Për Reduktimin E Zonave Të Errëta

Alpha-Arbutin zë vendin kryesor në luftimin e njollave të errëta duke penguar prodhimin e melaninës dhe duke reduktuar formimin e njollave dhe hiperpigmentimit. Në bashkim me Resveratrol, i cili është i njohur për vetitë e tij të fuqishme antioksiduese, ky xhel gjithashtu punon për të parandaluar shfaqjen e hershme të rrudhave, duke e lënë lëkurën më të shëndetshme dhe duke evituar shenjat e plakjes rreth syve.

Element Zbardhues Dhe Ushqyes

Acidi askorbik, një zbardhues i fuqishëm i lëkurës, jo vetëm që rregullon dukshëm tonin e saj, por në të njëjtën kohë luan një rol të rëndësishëm në parandalimin e shfaqjes së njollave. Gjithashtu studimet klinike kanë vërtetuar efikasitetin e niacinamidit në reduktimin e njollave të dukshme brenda katër javësh, duke ofruar një zgjidhje të shpejtë dhe efektive për shqetësimet e zakonshme të lëkurës. Vitamina B5 dhe glicerina bashkojnë forcat për t'u kujdesur, rigjallëruar dhe mbrojtur zonën delikate të syve duke siguruar hidratim për një lëkurë më të lëmuar dhe më të shëndetshme.

Hidratim Natyral Me Ujë Termal

Xheli zbardhues i koncentruar Bioxsine Pure & White e kupton mirë rëndësinë e hidratimit, veçanërisht për zonën e ndjeshme të syve. I mbushur me ujë termal, ky xhel stimulon mekanizmat natyralë të hidratimit të lëkurës, duke ofruar një përvojë qetësuese dhe hidratuese për të cilën sytë tuaj do t'ju falënderojnë.