Krem zbardhues spf 15 PURE&WHITE 50

22 

Krem fytyre Bioxsine Pure and White

Worldwide shipping

  • 30 days easy returns
Guaranteed Safe Checkout

Krem për fytyrën Bioxsine Pure&White, lëkurë më të hapur si dhe mbron nga dielli me SPF 15.

Kompleksi bimor i patentuar kundër njollave: Ndihmon për t’i dhënë lëkurës një ton uniform dhe parandalon pabarazinë në lëkurën e prirur ndaj njollave.

Alfa-Arbutin parandalon prodhimin e melaninës dhe ul formimin e njollave dhe hiperpigmentimit.

Resveratroli ndihmon në parandalimin e shfaqjes së hershme të rrudhave duke rinovuar lëkurën me vetitë e tij të fuqishme antioksiduese. Gjithashtu krijon një lëkurë më të shëndetshme pasi reduktohen rrudhat.

Acidi Askorbik ndriçon lëkurën, rregullon dukshëm tonin dhe parandalon shfaqjen e njollave.

Niacinamidi u vërtetua në studimet klinike se zvogëlon njollat e dukshme brenda katër javësh.

Vitamina B5 dhe Glicerina kujdesen, rigjallëron dhe mbron lëkurën duke siguruar lagështinë e nevojshme për një lëkurë më të lëmuar.

Uji termal, stimulon mekanizmat natyralë të hidratimit të lëkurës. Qetëson dhe hidraton shumë lëkurën.

 

 

 

Si të përdorni

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë të pastruar me masazh.

Info rreth produktit

Hidratoni Dhe Mbroni Lëkurën Nga Dielli Me Kremin Zbardhues Bioxine

Kremi Bioxsine Pure & White Face SPF 15 ka një formulë të avancuar për kujdesin e lëkurës që ndriçon dhe përmirëson teksturën e saj duke siguruar gjithashtu mbrojtje nga dielli me SPF 15. Ky krem do t'ju ndihmojë të keni një fytyrë më të shëndetshme duke e mbrojtur atë në të njëjtën kohë nga rrezet e dëmshme të diellit. Kremi është i lehtë për t'u përdorur dhe do të ofroj shumë benefite në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës. 

Përbërje Bimore Për Trajtimin E Njollave

Kremi i fytyrës Bioxsine Pure & White përbëhet nga një kompleks bimor i cili punon për të trajtuar njollat, duke bërë që lëkura të duket e njëtrajtshme dhe duke parandaluar krijimin e tyre, veçanërisht në zona të cilat janë më të prirura. 

Përbërës Të Fuqishëm Për Mbrojtjen E Lëkurës

Alpha-Arbutin zë vendin kryesor në luftën kundër njollave të errëta, duke penguar prodhimin e melaninës dhe duke reduktuar formimin e njollave dhe hiperpigmentimit. I shoqëruar me Resveratrol, i cili është i njohur për vetitë e tij të fuqishme antioksiduese, ky krem fytyre ndihmon në parandalimin e shfaqjes së hershme të rrudhave, duke kontribuar në lëkurë më të shëndetshme dhe më rinore. Gjithashtu Acidi Askorbik, i cili është një agjent zbardhues, i shtohet përzierjes duke ndriçuar lëkurën, dhe duke rregulluar dukshëm tonin e saj.

Efikasiteti I Provuar 

E vërtetuar klinikisht, Niacinamidet tregojnë efektivitetin e tyre në reduktimin e njollave të dukshme brenda vetëm katër javësh. Kombinimi i tyre me vitaminën B5 dhe glicerinën sigurojnë që lëkura juaj të marrë kujdesin që i nevojitet, duke rigjallëruar dhe mbrojtur atë dhe duke siguruar hidratimin e nevojshëm.

Mbrojtje Nga Dielli Për Çdo Ditë

Me një shtresë të shtuar të mbrojtjes nga dielli në formën e SPF 15, ky krem zbardhues siguron që lëkura juaj të jetë e mbrojtur nga rrezet e dëmshme të diellit dhe të hidratohet njëkohësisht. Kjo e bën këtë produkt një shoqërues ideal për kujdesin e përditshëm, duke kombinuar bukurinë dhe mbrojtjen në një krem të vetëm.

Si Ta Përdorni Kremin Zbardhues Me SPF 15

Për rezultate sa më optimale, aplikojeni kremin Bioxsine Pure & White në fytyrën dhe qafën tuaj me lëvizje të buta dhe të ngadalta. Lëreni kremin të përthithet dhe shijoni ndjesinë që ai lë ndërsa lëkura juaj ushqehet dhe mbrohet në të njëjtën kohë.